Prasa: Najważniejsze tegoroczne imprezy dopiero przed Jakubem Potockim

Trening Jakuba Potockiego (fot. Paco.pl)Na stronie internetowej klubu sportowego PACO w Lublinie ukazał się artykuł pt. „Kulturystyka i Fitness: Najważniejsze tegoroczne imprezy dopiero przed Patrycją Kozyrą i Jakubem Potockim”. Zapraszam do zapoznania się z częścią tego artykułu o mnie.
Jakub Potocki z kolei w imponującym stylu wygrał w Częstochowie krajowy czempionat. Następnie wywalczył srebrny medal w mistrzostwach Europy seniorów w Sofii oraz dwa złote medale w rozgrywanych w hiszpańskim Alcala de Henares mistrzostwach Starego Kontynentu weteranów w kategorii open i do 90 kilogramów.
Jak będzie jesienią? Kozyra starty rozpocznie już za pięć tygodni. 17 września w Warszawie odbędą się eliminacje do Mistrzostw Świata. Początkowo zawodniczki o przepustki na MŚ miały walczyć podczas „Kamiennej rzeźby” w Strzegomiu, ale impreza została odwołana. Jakub Potocki po raz pierwszy zamierza pokazać się na pomoście jesienią w prestiżowym Arnold Weekend, który na początku października odbędzie się w Madrycie, stolicy Hiszpanii.

Jesienne startowe plany Jakuba Potockiego:

7-9 października, Madryt (Hiszpnia) – Arnold Weekend (Jakub Potocki)
22-23 października, Zabrze – Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness – eliminacje do MŚ Juniorów i Weteranów (Jakub Potocki)
23 października, Zabrze – Puchar Polski w Kulturystyce, Kulturystyce Klasycznej i Fitness – eliminacje do MŚ Mężczyzn w Kulturystyce oraz w Kulturystyce Klasycznej (Jakub Potocki)
3-7 listopada Mumbai (Indie) – MŚ Mężczyzn w Kulturystyce (Jakub Potocki)
25-28 listopada, Santa Susanna (Hiszpania) – Mistrzostwa Świata Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness (Jakub Potocki)

Źródło: Paco.pl